Glamour štýl v celej svojej kráse.

Glamour štýl v celej svojej kráse.

Stručná história

Interiéry inšpirované Glamour štýlom sa vyznačujú luxusnou noblesou, eleganciou ale i extravaganciou. Štýl filmových hviezd, navodzuje atmosféru blahobytu a dokonalosti.

Zrod Glamour štýlu sa datuje do 50. a 60. rokov minulého storočia. V tom čase vznikali filmové skvosty ako: Raňajky u Tiffanyho, alebo ,, Muži majú radi blondínky " . Tento štýl sa vyznačuje práve svojimi trblietavými a lesklými doplnkami, ktorými sa radi obklopovali i hollywoodske hviezdy, ako Marilyn Monroe alebo Audrey Hepburn .V posledných niekoľkých rokoch je Glamour štýl v našich interiéroch stále obľúbený a dodáva našim miestnostiam okázalosť, štýl a krásu.


Barokové prvky

Anglické slovo „Glamour“ znamená pôvab, lesk, kúzlo a krása. Nie je bez dôvodu, že sa tento štýl považuje za moderného nástupcu baroka. Čerpá z neho lásku k bohatým ozdobám, jemným zamatovým tkaninám a trblietavému zlatu.

Glamour štýl inšpirovaný nábytkom, z doby baroka - stoličky a stoly so zahnutými nohami, prešívané operadlá dodatočne obohatené o kryštály alebo klopadlá a pozlatené komody so zaujímavým vzorom.

stôl Mozart a stolička Verdi

Obývacia izba ako z filmu

Srdcom domu je kuchyňa, ale obývacia izba je jeho vizitkou, preto nesmú chýbať:

- pohovky a kreslá čalúnené mäkkým, príjemným a lesklým zamatom, s ozdobným prešívaním Chesterfield

- stoličky so zlatými nohami alebo ohnutou základňou 


- stoly s lakovanou doskou,


- okrúhle stoly s mramorovým vzorom, ako aj stoly obdĺžnikové a priehľadnéJe potrebné si uvedomiť, že niekedy menej je viac. Doplnky sú hodne dôležité a ak preženieme dekorácie, tak pôvab z elegantného a hollywoodskeho štýlu sa môže zmeniť na gýč. Vo výbere by sme mali byť preto umiernení. Dobrým nápadom je skombinovať lesklé látky s tlmenými farbami stien a tým sa zvýraznia zlaté povrchy nábytku alebo stoličiek, ktoré krásne korešpondujú so sýtymi farbami. Obyčajná izba tým získa novú tvár, nový štýl - Glamour štýl!

Stolička Nama
105 €
Farby: Sedadlo a operadlo: zelené, modré, šedé, béžové; nôžky:  drevené s zlatým kovaním
Látka: Velvet
Odoslanie: 2-3 dni
Stolička je potiahnutá príjemným poťahom, originálny vzhľad operadla a štýl stoličky, ktorý pripomína klasický dizajn. Tento model má nôžky s drevenou dyhou a zlatým kovaním.
Stolička Sisi 3 s cvokmi a klopadlom
192 - 221 €
Farby: 55 variant, 15 farieb dreva
Látka: 5 typov
Odoslanie: 4-5 týždňov
Elegantná stolička s cvokmi a s ozdobným klopadlom. K dispozícii v širokej škále čalúnenia a farby dreva. Štýlové, pohodlné a jedinečné.
Kreslo Cristal s kamienkami, nohy Ludvík
174 - 203 €
Farby: 55 variant, 15 farieb dreva
Látka: 5 typov
Odoslanie: 4-5 týždňov
Prešívané v štýle Chesterfield s kamienkami a tvarovanými nohami v štýle Ludvík. Odolné poťahy, široký výber farieb dreva. 2 roky záruka, doprava zdarma.
Konferenčný stolík Actona Alisma green / golden
205 €
Farby: zelená doska so vzorom mramoru, zlatý rám
Látka: kov, sklo
Odoslanie: 2-3 dni
Módny, okrúhly konferenčný stolík so sklenenou doskou. Skvelý dizajn. Rýchle dodanie do Vášho domova alebo kancelárie.
Kreslo Amorino
351 €
Farby: Ružová, svetlo modrá, čierna
Látka: príjemná na dotyk
Odoslanie: 6-9 dní
Pútavé kreslo v tvare mušle. Elegantná a príjemná látka na dotyk, priestranné operadlo a mäkké sedadlo vám umožnia stráviť chvíľku blaženého odpočinku.
Stolička Dori
92 - 107 €
Farby: Sedadlo a operadlo- šedé, béžové, modré; nôžky - čierne, zlaté
Látka: Velvet
Odoslanie: 2-3 dni
Moderná čalúnená stolička so zaobleným sedadlom a operadlom. Kovová konštrukcia v čiernej farbe. Je čalúnená jemným poťahom Velvet.
Barová stolička Dori
107 - 119 €
Farby: Sedadlo a operadlo: šedé, béžové a modré a nôžky: čierne, zlaté
Látka: Velvet
Odoslanie: 2-3 dni
Moderná barová stolička so zaobleným sedadlom a operadlom, čiernou alebo zlatou kovovou konštrukciou. Stolička vyzerá krásne vedľa baru a u kuchynského pultu. Je čalúnená jemným poťahom Velvet.
Stolička Verdi
134 €
Farby: sedadlo: šedé; rám: biely
Látka: príjemná na dotyk
Odoslanie: 6-9 dní
Stolička Verdi je vytvorená pre interiéry v štýle Ľudovíta IV. Obidve predné nohy sú tvarované. Celý rám stoličky je v bielych tónoch a sedadlo je čalúnené príjemnou látkou na dotyk v šedej farbe.
© Všetky práva vyhradené 2003-2023. stolicky24.sk
Zavolajte nám 0908 613 880
Go Top